İlimizde Doktora Gidecekler Dikkat

Rize’de hem sağlık hizmetine çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalara yer açabilmek için zorda kalınmadıkça hastanelere başvurulmaması istenildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada çok zor durumda kalınmadığı müddetçe hastanelere gidilmemesi istendi.
Hastanelerde pandemi nedeniyle yaşanan yağunluk nedeniyle servis ve yoğun bakımda kapasiteye ulaşılmak üzere olduğunun altı çizilen açıklamada:
“İlimizde son günlerde artan vaka sayısı ile birlikte hastanelerimizdeki normal servis yatakları ve yoğun bakımalanlarının kapasiteleri zorlanmaktadır. Elbette ki insanlarımız zorda kalmadıkça zaten bu ortamda hastaneye gitmeyi tercih etmemektedirler. Lakin gelinen noktada hastanelerimizde ciddi kalabalık oluştuğu da aşikârdır. Hem sağlık hizmetine bizden çok daha fazla ihtiyacı olan ağır, zor durumdaki hastalarımıza yer açabilmek, daha iyi hizmet sunabilmek için hem de has tane ortamlarını son günlerde artan vaka sayılarının akabinde yüksek riskli bulaşıcı ortamlara dönüştürmemek için zorda kalınmadıkça hastanelerimize başvurulmamasını talep ediyor, bu süreçte kıymetli vatandaşlarımızdan anlayış ve hoşgörü bekliyoruz. Bunların yanı sıra oluşabilecek her tür acil durumlarda
yine kanser tedavisi, gebe takibi vb. gibi durumlarda sunulan hizmette herhangi bir kesinti söz konusu olmayacaktır. Bu gibi durumlarda hastanelerimizin bütün imkânlarıyla 24 saat esaslı vatandaşımızın hizmetine açık olduğu bilinmelidir.
Aile hekimlerimiz ise ellerinden geldiğince vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermeye devam edeceklerdir. Kovid vakalarının hızla tırmandığı bu zor günlerde kıymetli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için mecbur kaldığımız kısıtlamalardan dolayı vatandaşlarımızdan anlayış ve hoşgörü bekliyoruz. Kısıtlamaların doğru olan ilk zamanda kaldıracağını da duyurmak isteriz.”
denildi.


Haber Merkezi